VALDORFUI 100!

100 metų Valdorfo pedagogikos jubiliejus

Per 100 metų nuo pirmosios mokyklos įkūrimo Valdorfo pedagogika „užaugo“ iki pasaulinio reiškinio: 1.100 mokyklų ir 1.700 vaikų darželių, daugiau nei 80 šalių, visuose pasaulio kontinentuose. Ši pedagogika –  tai laisve, lygybe, brolybe pagrįstas bendravimas tarp žmogaus ir pasaulio. Tai yra išeities taškas, iš kurio kyla pedagoginiai tikslai, vėliau virstantys pedagoginiu veikimu. Švęsdami 100 metų Valdorfo pedagogikos jubiliejų kviečiame visus bendradarbiauti ir švęsti taip, kad tai patirtų tiek vieta, kurioje Jūs gyvenate, tiek visas pasaulis. Kiekvienas švenčia savo vietovėje ir tuo pat metu švenčiame visi kartu, visame pasaulyje.

Kaip daigas Valdorfo pedagogika vis dar auga iš konkrečių iniciatyvų persmelktų žmonių darbu ir atsidavimu. Šį jubiliejų planuojame taip, kad kiekviena iniciatyva, pagal galimybes, prie šios šventės galėtų prisidėti savo kaime, mieste, regione, šalyje, kontinente ar pasauliniu mastu . Kaip tai atrodys priklauso tik nuo Jūsų idėjų: gal būt jūs nuspręsite atnaujinti savo grupę ar sodą, ar pakviesite darželio bendruomenę į smagią šventę, o gal surengsite viešą renginį ar ekologinį projektą visuomenei? Gal užmegsite partnerystės ryšius su darželiu kitame pasaulio gale? O gal……?

Kaip 100 metų jubiliejų švęsime Lietuvoje?

Mes, Lietuvoje, esame šios didelės pasaulinės bendruomenės dalimi, bendruomenės, kuri siekia bendradarbiauti ir kurti taip, kad būtume verti žmogaus vardo, kad Žemė mums rūpėtų taip, kaip mūsų pačių kūnas, kad gebėtume būti dėkingi už žmones, su kuriais susitinkame, kad galėtume jaustis didelės pasaulinės bendruomenės dalimi, kurią sieja bendros paţiūros ir idėjos.

 Kviečiu Valdorfo 100 metų jubiliejų švęsti kiekviename Lietuvos darželyje ir mokykloje.

Pagalvokite kaip Jūs savo darželyje švęsite šį jubiliejų. Būtu puiku jei vėliau pasidalintumėte šventės įspūdžiais su mumis. Įspūdžius siųskite lvvpia.info@gmail.com.

IASWECE puslapyje galite rasti šia proga išleistą skrajutę anglų, vokiečių ir ispanų kalbomis. Skrajutėje rasite puikių idėjų skirtų viso pasaulio iniciatyvoms. http://www.iaswece.org/home/

Aš, asmeniškai, prie 100 metų jubiliejaus šventimo noriu prisidėti kviesdama Jus kartu vykti į tarptautinę konferenciją: „Vidinė laisvė-socialinė atsakomybė: beieškant kelio į žmogišką ateitį“, kuri vyks Dornache, (Šveicarija), Geteanume, 2019 metų balandţio 15-19 dienomis. Ši konferencija taip pat skirta šimtmečio jubiliejui pažymėti. Tai galimybė švęsti kartu su kolegomis iš viso pasaulio! Taigi, taupom pinigus, planuojam atostogas ir kraunamės lagaminą.

Lietuvos LVVPIA atstovė IASWECE,
Rasa Ragauskaitė Driukienė


Nuotraukos iš pasaulinės konferencijos Donarche, Šveicarijoje “Vidinė laisvė-socialinė atsakomybė: beieškant kelio į žmogiškumu persmelktą ateitį“ 2019 -04 14-19


Oficialus Valdorfo pedagogikos šimtmečio minėjimo puslapis
https://www.waldorf-100.org/en/?noredirect=en_US


Filmas Valdorfo pedagogikos šimtmečiui paminėti: “BECOMING…“


“Konferencija “Širdis – pedagogikos namai“, vykusi spalio 19 d. Vilniuje, man buvo svarbi kaip įkvėpimo šaltinis ir asmeniškai, ir profesine prasme kaip auklėtojai.   
L. De Forest, atverta širdies anatomija, kėlė klausimą, kaip norime ir siekiame gyventi – kokia širdimi? Ar kaip “pompa“ pulsuojame taktą ir įsispraudžiame į savo gyvenimo struktūrą “pagal grafiką“? Ar vis dėlto mėginame ieškoti “tekėjimo“ – dinamiško ritmo, kuriančio harmoningą santykį su aplinka ir kitu

Pasak L. De Forest, negalime susiaurinti gyvenimo iki išvados. Suprasdami, kaip veikia širdis, galime žiūrėti į visus gyvenimo fenomenus kaip į susijusius ir turinčius dinaminį judėjimą. Šiuo požiūriu, klasėje mokytojas , ar darželio auklėtoja yra organizmo širdis, o vaikai kraujo tekėjimas.

Valdorfo pedagogika, švenčianti 100-metį, nėra technika. Ji  priklauso nuo žmogaus, kuris ją kuria. Lektorė juokavo, jog vaikai gimdami pasirenka šią pedagogiką, kad jų tėvai taptų poetiškesni  ir turėtų savo požiūrį apie pasaulį ir dalykus. 

Konferencijos uždarymo akimirkos rate su kolegomis iš visos Lietuvos dainuojant “Ilgiausių metų..“ Valdorfo pedagogikai ir dalinantis specialiai šiai progai iškeptu nuostabiu tortu, man išliks kaip brangus bendrystės vaizdinys.
Ačiū toms moterims ir vyrams, mamoms, auklėtojoms ir vaikams per kuriuos susipažinau su Valdorfo pedagogika. Man tai gyvenimą keičiantis įvykis. Ačiū už šią bendrystę.“
Neringa Jančiūtė
—————————————–
“Buvo fantastiškas renginys! Ačiū visiems organizavusiems! ♡ Palietė iki pat širdies gelmių ♡“
Akvilė Budrė
—————————————–
“LVVPIA ačiū už konferenciją. Geros energijos užtaisas neblėsta. Buvo neapsakomai gera pabūti bendrystėje ir pasisemti išminties :)“
Justina Lelenaitė
—————————————–
Nuotraukos: Rasa Ragauskaitė Driukienė
undefined

Mažeikių lopšelis – darželis “Pasaka“

C:\Users\Vartotojas\Desktop\IMG_20181128_130639.jpg

Švenčiant 100 metų Valdorfo pedagogikos jubiliejų, Mažeikių lopšelyje-darželyje ,, Pasaka“ vyko seminaras „Pasakų reikšmė ir jų parinkimas pirmame vaiko septynmetyje“, kuriame dalyvavo Mažeikių miesto ir rajono pedagogai. Patirtimi ir žiniomis dalijosi mūsų įstaigos Valdorfo iniciatyvinė grupė. Savo darbo patirtį skleidžiame ne tik Mažeikių miesto ir rajono, bet ir kitų Lietuvos miestų pedagogams.

C:\Users\Vartotojas\Desktop\20190524_065858.jpg

2019 m. mūsų įstaigoje vyko projektas- kūrybinės dirbtuvės „ Nykštukų pasakos“ . Projektas buvo organizuojamas Lietuvos lopšelių-darželių „ Pasaka“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir pedagogams. Sulaukėme daug įdomių, gražių kūrybinių darbų. Visi darbai buvo talpinami įstaigos internetinėje svetainėje. Projektą užbaigėme išleista knyga „ Nykštukų pasakos“, kuri pasiekė visus projekto dalyvius.


Klaipėdos Gamtos mokykla ir Valdorfo darželis “Gintarinė šviesa“

2019 m. kovo 23 dieną Klaipėdos Gamtos mokykloje, dirbančioje pagal Valdorfo pedagogiką, ir Valdorfo darželio „Gintarinė šviesa“ patalpose vyko pavasarinė šventė – mugė, skirta paminėti  Valdorfo pedagogikos 100 – mečiui bei bendruomenės darželio ir mokyklos gimtadienius.

Šventės metu moksleiviai pardavinėjo savo pačių sodintus ir augintus sodinukus. Prie mugės prisidėjo į svečius pakviesti amatininkai, kurie siūlė lankytojams įsigyti įvairiausių  rankų darbo dirbinių. Šventės metų vaikai žaidė pirštukinius žaidimus, vaikščiojo pojūčiu taku, piešė ant akmenukų. Lankytojai galėjo užsukti į kavinę atsigerti kavos, arbatos, paskanauti mokyklos, darželio darbuotojų bei tėvelių paruoštais kepiniais.

1555926869872

“Klevą pasodinome per savo mugę, 100- mečio, mokyklos ir darželio gimtadienių proga“


Document-page-001

Vilniaus Valdorfo mokykla jau kelerius metus bendradarbiauja su R. Štainerio mokykla Danijoje, Odensės mieste. Iki šiol jau yra įvykę abipusiai mokinių mainai, o mūsų mokyklos mokytojai į šią mokyklą važiuoja semtis patirties, mezga ryšius su mokyklos bendruomene.

Šiais metais, švenčiant Valdorfui 100 jubiliejų, gegužės 18 dieną, šeštadienį, 17 valandą nekantriai laukiame jungtinio Odensės ir Vilniaus Valdorfo mokyklos 9-12 klasių chorų koncerto, kuris vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje!
Kviečiame pasiklausyti!

58382292_5145949678847661_5361038926884634624_o
atnaujinta 2019 06 11